24
9

OPINIE NA FACEBOOKU A MARKETING SKLEPU

Jak promować firmę? W przypadku dużej konkurencji wyróżnienie się na rynku jest zadaniem trudnym do wykonania. Istotnym czynnikiem wpływającym na rozpoznawalność jest prowadzenie działalności w Internecie. Mówi się, że jeżeli nie ma Cię na Facebooku, nie istniejesz – źdźbło prawdy niestety w tym jest, dlatego promocja firmy w głównej mierze odbywa się w sieci.

Marketing sklepu internetowego, ale także stacjonarnego, to strategia oparta przede wszystkim na działaniach w sferze online. Dlaczego? Współczesny konsument sprawnie porusza się po Internecie, robi zakupy oraz szuka niezbędnych dla niego informacji. Niejednokrotnie dodawane posty oraz opinie na Facebooku są dla niego wskazówką, wypracowującą w świadomości wizerunek danego sklepu.

Zastanawiając się, jak promować firmę, jednym z rozwiązań dla przedsiębiorcy są agencje social media lub działalność na własną rękę. Drugie rozwiązanie, co prawda nie wymaga pozornie wysokich nakładów finansowych, ale obliguje właściciela do przeszkolenia się z zakresu marketingu internetowego – pamiętajmy, że branża ta jest twardym orzechem do zgryzienia.

Czy istnieje inne rozwiązanie ukierunkowane na jakościowy marketing sklepu lub innego obiektu bez zbędnych nakładów czasu i kosztów? Niewątpliwie odpowiedź jest twierdząca. Producenci aplikacji Fixback zadbali o to, by komunikacja pomiędzy firmą a klientem była sprawna i przekładająca się na faktyczny stan satysfakcji konsumenta. Funkcjonalność platformy polega na możliwości promowania się w sieci za pośrednictwem opinii od osób, które skorzystały z usług sklepu.

A to wszystko za sprawą kodu QR! Klient bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji skanuje kod oraz odpowiada na pytania znajdujące się na wygenerowanej ankiecie. Pytania dotyczą opinii na temat produktów oraz usług świadczonych w obiekcie. Dodatkowo konsument może udostępnić swoje opinie na Facebooku, co jest szczególnie ważne, biorąc pod uwagę marketing sklepu.

Fixback jest odpowiedzią na pytanie, jak promować firmę. Pozytywne referencje będą pracować na wizerunek marki, natomiast negatywne będą podpowiedzią dla właściciela i motorem do wprowadzenia należytych zmian. Niezadowoleni klienci będą mogli skontaktować się z osobą odpowiedzialną za obsługę klienta i wyjaśnić, jakie jest źródło ich negatywnych doświadczeń.